Brýle pro řidiče ZEISS Drivesafe

Nyní 500 Kč sleva za rezervaci termínu návštěvy online

Problémy s viděním lze narazit při špatném počasí, za svítání či stmívání a v noci.

Bývá to někdy popisováno jako "šeroslepost", tedy stav, který mnohé jednoduše přiměje k tomu, aby se řízení při zhoršených světelných podmínkách či v noci vyhnuli. Na vině je fakt, že řízení za tmy, za soumraku či zhoršených světelných podmínek, např. v dešti, mlze či sněhu, klade na naše oči zcela odlišné požadavky. Máme rozšířené zornice, což ústí do méně zaostřeného vidění, než je tomu u zúžených zornic za světla denního. Typickým důsledkem je, že řidiči jsou méně schopni odhadnout vzdálenost, což vede k jejich nejistotě a vystresovanosti. Znamená to, že pro řízení jsou zapotřebí brýlové čočky, jež nám pomohou odhadnout lépe vzdálenost za zhoršených světelných podmínek.
Problémy s viděním, způsobené oslněním

V dopravním provozu mnoho lidí vnímá oslnění, vyvolávané světlomety protijedoucích vozidel, pouličním osvětlením či odrazy, za mimořádně rušivé. Zejména se jedná o případ při jízdě za soumraku nebo v noci, kdy máme oční zornice rozšířené. Průzkum trhu a vědecké důkazy naznačují, že vnímané oslnění je při provozu spjato s moderní osvětlovací technikou automobilů, a to zejména s LED a xenonovými HID světelnými zdroji. O to důležitější je mít vhodnou ochranu proti oslnění, aby řízení bylo pohodlnější a bezpečnější. Společnost ZEISS zkoumala, jak řidiči reagují na různé typy oslnění a jak by povrchové úpravy brýlových čoček mohly jejich problémy vyřešit.
Problémy s viděním kvůli rychlým a častým pohybům očí

Měření provedená institutem FKFS* z podnětu společnosti ZEISS ukázala, že pohled do dálky činí v průměru 97 % z naší celkové doby řízení. Skutečně velmi vysoká hodnota! Naše oči však musejí plnit i jiné úkoly: rychle a neustále se přepínat z pohledu do dálky dolů na palubní desku, do zpětného či bočních zrcátek. To obvykle není pro mladé řidiče problém, ovšem ve věku od 35-40 a výše již naše oči nejsou schopny se přizpůsobit či řečeno slovy expertů „zadaptovat“ na různé vzdálenosti tak rychle, jak tomu bylo v mladším věku. Pro překonání této překážky jsou nezbytné speciální, kupř. progresivní brýlové čočky. Při řízení musí být střední oblast a oblast na dálku u progresivních čoček zvláště velká, aby nám umožnila rychle přeostřit, když očima pohybujeme mezi vozovkou vpředu a palubní deskou při minimálním pohybu hlavy. Společnost ZEISS podrobila chování našich očí při řízení detailní analýze.*
Brýlové čočky ZEISS jsou zdravotnický prostředek pro korekci zraku.

Zaujalo Vás toto řešení?

Rezervovat si online termín návštěvy

Nyní za online rezervaci získáte 500 Kč slevu na nákup brýlí s ZEISS Drivesafe.

V případě objednávky na sobotu nebo neděli je nutné provést objednávku přes formulář do pátku do 15:00, nebo telefonicky do 17:00.
Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.


Oční optika U Havranů

Fryštátská 16/82, 733 01, Karviná

info@optika-uhavranu.cz

+420 596 318 617


Provozní doba:
pondělí - pátek: 8.30 - 12.00, 13.00 - 17.00
sobota: na objednání
neděle: na objednání